AURRA SING

Bývalá Jedi, kterou ovšem klášterní život nezaujal, takže se stala raději nájemnou lovkyní lidí se specializací na své bývalé kolegy...
Narodila se údajně na Nar Shaddaa někdy kolem roku 57BSW4. Informace o její rodině nejsou známé, naši odborníci ale předpokládají, že přinejmenším jeden z rodičů byl pašerákem. Taktéž není známo, jaké je dotyčná rasy, tato humanoidní rasa není známá ani popsána, s největší pravděpodobností se její příslušníci vyskytují ve velmi malém počtu na okrajových zapadlých planetách nebo dokonce v neznámých regionech. Podle některých odborníků se dokonce může jednat o míšenku člověka s nějakou dosud neobjevenou rasou. Je-li tomu tak, patrně by mohla být „suvenýrem“, který si z cest dovezl její rodič-pašerák (případně i spolu druhým rodičem jako dalším „suvenýrem“).

Nevíme taktéž nic o jejím dětství a mládí a dokonce ani o tom, kdy si jejích schopností pro používání Síly povšimli rytíři Jedi. Je známo pouze to, že byla jedijskou padawankou a její mistryní byla rytířka Jedi známá jako Temná žena (Dark Woman). Podle všeho u Aurry Sing převářžily svobodomyslné a po dobrodružství toužící geny jejích předků, takže zkoušky nejspíš nesložila a v nám přesně neznámém okamžiku řád opustila a vydala se na sólovou dráhu nájemné lovkyně lidí. Pro své mimořádné schopnosti, které výcvik v chrámu Jedi ještě prohloubil, se zaměřila obzvláště na své bývalé „kolegy“ – rytíře Jedi. V této specializaci byla nesmírně úspěšná, již v roce 32 BSW4 (kdy máme možnost ji vidět, jak sleduje závod kluzáků, kterého se účastnil Anakin Skywalker) vlastnila docela solidní sbírku lightsaberů, jež sebrala svým obětem. Kupodivu však přesto při práci dávala přednost palným zbraním, nejčastěji ostřelovací pušce a blasterům.

Pracovala zásadně sama a byla velmi diskrétní ve věci svých zakázek, takže toho o její činnosti mnoho nevíme. Podle některých indicií dost často pracovala pro huttské gangstery, především pro Jabbu the Hutt (což by ostatně vysvětlovalo její opakovanou přítomnost na planetě Tatooine). Na základě některých nepodložených informací na některých zakázkách spolupracovala i s Jango Fettem, případně že Jango Fett jí dohazoval zakázky, které ve skutečnosti (přes několik dalších prostředníků) byly pro Dartha Sidiouse nebo později od hraběte Dookua. Ve prospěch těchto teorií by svědčila právě její specializace.
Nedlouho po započetí klonových válek ovšem její stopa mizí a další osudy nejsou známé. Nabízí se dvě možná vysvětlení: v průběhu klonových válek zemřela nebo naopak byla tak úspěšná, že jí její činnosti vynášela tolik, že v jejich průběhu či nedlouho po jejich skončení se pod změněným jménem usadila na nějaké planetě (třeba i na domovské Nar Shaddaa), kde si z našetřených kreditů pohodlně žila či dokonce se pustila do podnikání. V tomto druhém případě je ovšem poněkud zvláštní, že - s ohledem na její schopnosti, bohaté zkušenosti a taktéž stále ještě poměrné mládí - si jí nepovšiml císař, lord Vader či někdo z inkvizitorů a císař se nepokusil udělat si z ní svou tajnou agentku. Není ovšem vyloučeno ani to, že se Aurra Sing nakonec círařovou tajnou agentkou stala, ale byla během této své práce zabita nebo naopak po pádu Impéria - kdy nikdo včetně tzv. "všudypřítomných" nevěděl prakticky nic ani o samotné existenci císařových osobních agentů, natož pak aby znal jejich jména - se vrátila zpět ke své profesi lovkyně lidí nebo ke svému podnikání.