PODMÍNKY

Této soutěže se mohou zúčastnit všechny původní dosud nikde nepublikované a jinde nesoutěžící česky nebo slovensky psané fan-fiction povídky. Musí se ovšem jednat o humor, satiru či parodii!!!, které si berou na mušku osoby, místa, rasy, planety, události atd. světa Hvězdných válek.
Nemáme nikterak v úmyslu brzdit něčí fantazii a tvůrčí rozlet, tudíž je nám zcela jedno, na kterém místě, v jakém čase či se kterými hrdiny se děj povídky bude odehrávat. Nebráníme se ani vpádu osob notoricky známých z jiných sci-fi či fantasy děl do předaleké galaxie. Na straně druhé nemáme nic též proti tomu, aby byl komický účinek docílen tím, že jedna či více postav ságy Star Wars bude přemístěna do libovolného historického období na naší planetě nebo do kteréhokoli obecně známého fantasy světa.
Jinými slovy řečeno každá rána dovolená, takže chce-li nás někdo někdo poučit o tom, že ve skutečnosti princeznu Leiu z Jabbova paláce zachránil barbar Conan, pozemním operacím na Hothu velel kapitán James T. Kirk, Sherlock Holmes pracoval pro imperiální tajnou službu či že Ewoci byli v bitvě na Endoru podporováni Rohanskou jízdou, nic proti tomu nemáme. Stejně tak se nemusí nikdo bát, že mu budou porotou strženy body pokud nám barvitě políčí dobrodružství Qui-Gona s Obi-Wanem v husitských Čechách, chování malého Anakina v Bradavicích, co by si počal Darth Vader na Terminu nebo nám podrobně popíšou Yodu rajtujícího na červu v pouštích planety Arrakis.
Oproti tomu, co o nás naši odpůrci ustavičně roztrušují, máme také dostatek (možná až nadbytek) smyslu pro humor a nedělá nám sebemenší problémy dělat si žertíčky z nejváženějších postav sithské historie. Nikdo se tudíž nemusí nutit do psaní něčeho, co je mu proti srsti, násilně dělat z džedájů a rebelů úplné pitomce a úzkostlivě se vyhýbat tomu, aby se o jakéhokoli Sitha či imperiála otřel poznámkou, co by mohla být vykládána jako sebeméně neuctivá. "Tři muži v koupelně" jsou snad jasným důkazem, že nám nikdo a nic není svaté.
Hodnoceny budou zkrátka pouze celková literární úroveň zpracování, vtipnost a originalita povídky jako celku a zejména její pointy. Každý z porotců bude tudíž posuzovat především zda se mu ta která povídka zdá být dobře či špatně napsaná a jak moc nebo málo je z jeho pohledu čtivá, zábavná a neotřelá.
Upozorňuje ovšem, že součástí hodnocení bude ve větší či menší míře (závisí na tom kterém porotci) i stav zaslaného příspěvku co do překlepů a gramatických chyb, takže vám radíme dávat si pozor i na toto.
Pro parodii je jako stvořen žánr krátké povídky, tudíž další podmínkou je, že soutěžní příspěvek nesmí být delší, než 4 klasické wordovské strany (49 řádků na stránku při velikosti písma 12). V subsekci "fan-fiction" naší literární sekce ostatně sami vidíte, že někdy stačí napsat doslova pár řádků a je to vtipné až až.
Zasláním příspěvku do soutěže autor povídky souhlasí s její bezplatnou publikací na těchto stránkách a rovněž i s jejím bezplatným otištěním v případném sborníku soutěže, bude-li tento vydán.
Soutěžní příspěvky zásadně přijímáme zaslané pouze v elektronické podobě jako přílohu k e-mailu na mailovou adresu Darth.Zira@email.cz ve formátu *.doc nebo *.rtf, pochopitelně virů prosté. Zaslané přílohy by měly být ve vašem vlastním zájmu psané některým ze tří nejběžnějších druhů písma (Arial, Courier, Times New Roman). Pokud nám někdo pošle svou práci v nějakém exotickém fontu, se kterým si počítač admina a porotců neporadí, má zkrátka smůlu, hieroglyfy luštit nikdo nebude.
Kdo si u nás bude chtít šplhnout, zašle nám svůj příspěvek i v html - ovšem nikoli v té příšernosti, kterou Wokna automaticky vyrobí z wordovského dokumentu. Kdo hatmatilku neumí a není ani schopen stvořit dokument ve formátu *.txt, kde příslušnými příkazy označí eventuální kurzívu, tučné a podtržené písmo, udělá lépe, pošle-li nám to pouze v tom formátu *.doc apod., protože jinak nás tím pekelně naštve.
Soutěžní příspěvky došlé po termínu uzávěrky soutěže budou po dohodě s autorem zařazeny do dalšího ročníku.
Autoři povídek, které se umístí na prvních třech místech, obdrží kromě diplomů i věcné dary a autor vítězné povídky k tomu získá též kšandy z šatníku samotného galaktického císaře. Sejde-li s méně, než 6 soutěžních prací, nebo pisateli soutěžních prací bude méně osob, než 4, bude věcnými dary včetně uvedených kšand odměněn pouze autor vítězné povídky.