CO JE NOVÉHO?

Kalendae Kreshii Anno V Rei Publicae Sithiae (10. 4. 2007):
Veškerou energii, dřívě věnovanou častým updatům těchto stránek, nyní pohlcuje příprava programu SithConu. Tento update proto přináší především další rozšíření informací o něm.
Dále oznamujeme našim literárně činným členům a příznicvům, že uzávěrka soutěže "Darth Erben" byla prodloužena do 10. 6. 2007 občanského kalendáře.

Diei Decimi Maulii Anno IV Rei Publicae Sithiae (10. 4. 2007):
Dlouho jsme neupdatovali proto, že jsme chtěli naše členy a příznivce při příležitosti dalšího sithského svátku překvapit zbrusu novým designem našich stránek. Sithužel práce na něm se protáhly déle, než jsme čekali, ovšem s updatem nebylo již možné déle čekat.
Hlavní novinkou, kterou vám zde oznamujeme, je příprava programové linie SithCon, kterou naše Akademie bude organizovat v rámci letního Festivalu fantazie 2007. Updaty následujících týdnů se tedy budou prioritně týkat především SithConu, ovšem pochopitelně se nám od počátku občanského roku 2007 sešlo i pár povídek a dalších vhodných příspěvků, které budou k updatům věnovaným SithConu postupně přidávány.
Drobné změny byly provedeny také v sekcích "Akademie", "Akce" a "Odkazy".
Upozorňujeme rovněž na to, že soutěž "Darth Erben" vstupuje do třetího ročníku své existence, takže očekáváme vaše příspěvky!!!

Diei Tricesimi Arkanianii Anno IV Rei Publicae Sithiae (30. 12. 2006):
Darth Bane, či spíše jeho následovníci, věrným čtenářům těchto stránek přinášejí k jednomu z hlavních sithských svátků hromadu dárků v podobě opravdu velkého updatu.
V prvé řadě výsledky "Sithského holocronu ARPS III" včetně soutěžních příspěvků. Dále v subsekci "fan-fiction" dvě vcelku úspěšné povídky z letošního Ysalamirije (aby se vám snáze hledaly, odehrávají se v období mezi epizodami III a IV) a v subsekci "povídky" taktéž úspěšná dílka "obecné" SF&F od Darth Ziry.
Komu by to bylo málo, může se začíst do prvních kapitol pojednání o hororu, věnovaného všem přítomným milovníkům temnoty, které jeho autor laskavě poskytl výhradně pro naše stránky - viz sekce "Zajímavosti".
Dále stojí za zmínku zvážit, zda by nestál za petici nový státní svátek - a to i když by vyžadoval novou víru (více též v sekci "Zajímavosti").
Provedli jsme také větší úpravy v sekcích "Academia" a "Akce" a opět něco přidali do sekce "Odkazy".
Taktéž upozorňujeme na již na guestbooku zmíněnou změnu mailové adresy hlavy Akademie!

Idus Kunii Anno IV Rei Publicae Sithiae (15. 10. 2006):
Zase jsme nějakou dobu neupdatovali, neb nám nikdo nedodává příspěvky. Tak se už konečně pochlapte!!!
Hlavní zprávou je to, že se hlava Akademie Darth Zira stala členkou Rady ČS Fandomu.
Důležité jsou také nově dodané "Odkazy", podle kterých si můžete začít pomalu plánovat svůj příští scifistický rok (nebo aspoň následující měsíc). Také byste se měli podívat do "Zajímavostí" na to, kam třeba v již pátém sithském roce pojedete.
Pro milovníky "Literatury" je zde pak nová povídka Darth Ziry.

Diei Sixti Naddii Anno IV Rei Publicae Sithiae (6. 9. 2006):
Dlouho jsme neupdatovali, protože nebylo co. Tak se polepšete a něco nám dodejte!!!
Hlavní zprávou je posunutí uzávěrky soutěže "Sithský holocron" na 20. 10. 2006! Takže, vy všichni nadějní autoři, přestaňte váhat a pište, pište, pište!!! Ještě máte šanci to stihnout!
Kromě toho vám také přinášíme (vše z pera Darth Ziry) barvité dojmy z právě skončeného Parconu-Taurconu v subsekci "Reporty" a dvě nové povídky v sekci "Literatura".
Do subsekce "Členové" jsme přidali podobenky našeho nového discipula futura Darth Fela.

Diei Vicesimi Quinti Adasii Anno IV Rei Publicae Sithiae (25. 7. 2006):
Drobný update, který přináší další zajímavé odkazy - prozatím jsou jako "new" označeny i ty přidané v updatu minulém.

Idus Adasii Anno IV Rei Publicae Sithiae (15. 7. 2006):
S mírným zpožděním je zde první postavalconský update!!!
Kromě kompletních a podrobných výsledků "Darth Erbena", včetně všech soutěžních básní, a barvitých dojmů z letošního Festivalu fantazie vám přinášíme také vítěznou dark fantasy povídku Darth Ziry v sekci "Literatura" a jednu interesantní zprávičku v sekci "Zajímavosti".
Kvůli navázání spolupráci s dalšími kluby a fanouškovskými skupinami jsme při této příležitosti také poměrně zásadně pozměnili stránku "Odkazy" a když už jsme dělali update, tak jsme též opravili podivnou diakritiku v druhé polovině Sabotéra.

Diei Vicesimi Primi Kresshii Anno IV Rei Publicae Sithiae (21. 6. 2006):
Tak v posledním předavalconském updatu Vám přinášíme především kompletního Sabotéra a jako drobný bonus povídku od jedné nové a velmi zajímavé autorky.

Idus Kresshii Anno IV Rei Publicae Sithiae (14. 6. 2006):
Tak tu máme po necelém měsíci další update. Kromě připomenutí všem opozdilcům, aby nezapomněli na nadcházející Festival fantazie (více viz sekce "Odkazy"), je zcela zásadní informací to, že lady sithia honoris causa Shade se opět pustila do překládání. Můžete si tudíž konečně v češtině počíst (zatím) část románu Jamese Lucena Darth Maul sabotér. Ovšem žádný strach - toho zbytku se zaručeně brzo dočkáte. Pěkný kulturní zážitek!
Dále jsme pak v souvislosti s tím, jak se pozměnily jedny stránky, lehce předělali něco v sekci "Odkazy" a taktéž jsme drobně zaktualizovali sekci "Akce".

Idus Ragnosii Anno IV Rei Publicae Sithiae (15. 5. 2006):
Dnešní update vám přináší v sekci "Zajímavosti" jako úplně zásadní zprávu výsledky Epizody III v cenách "Saturn". Vůbec jsme tuto sekci poněkud přepracovali a abyste se měli na co dívat, přidali jsme do ní i další veselé obrázky. Tentokrát jsou monotematické, jejich námětem je Darth Maul a dodala nám je samozřejmě Shade. Drobným nedopatřením se stalo, že ač již byly k dispozici, nezařadili jsme je při updatu minulém, za což se omlouváme.
V sekci "Sithská věda" jsme pak poněkud upravili a rozšířili životopis Arden Lyn.
Upozorňujeme dále, že kdo se chce letos zúčastnit Festivalu fantazie (podrobnosti viz link v sekci "Odkazy") a chce mít slevu na vstupném, musí se přihlásit do konce tohoto měsíce. Zároveň zdůrazňujeme, že opět bude ve škole pro nás vyhrazena jedna sithská třída, takže kdo chce s námi bydlet, nechť do přihlášky k ubytování označí ZŠ Smetanova a do rubriky "ubytovat s kým" uvede "s Darth Zirou & spol.

Nonae Ragnosii Anno IV Rei Publicae Sithiae (9. 5. 2006):
Res Publica Sithia vkročila do čtvrtého roku své existence! Při této příležitosti jí nemůžeme přát nic jiné, než ať nám i nadále utěšeně vzkvétá alespoň tak, jako doposud.
Její členové a příznivci si však toto významné výročí asi náležitě neuvědomili, protože nám neposlali žádné další příspěvky na stránky. Doufáme, že to brzy napraví, případně že tak činí proto, že nemají dostatek času kvůli tomu, že se snaží psát co nejúžasnější dílka do "Sithského holocronu".
Proto vám při tomto updatu nemůžeme nabídnout nic jiné, než zásadním způsobem přepracovanou sekci "Odkazy", dokončenou stránku týkající se imperiálních grandadmirálů (sekce "Sithská věda", subsekce "Životopisy) a pár základních postřehů o před týdnem proběhnuvším Eroticonu.

Diei Sixti Maulii Anno III Rei Publicae Sithiae (6. 4. 2006):
Hlavní zprávou dne je, že máme nový funkční Guestbook!!! Od dnešního dne se tudíž můžete zase na našich stránkách vyjadřovat ke všemu, co považujete za důležité, jak jste byli zvyklí.
Kromě toho upozorňujeme všechny, kteří si to nestihli přečíst na Sardenu a v Interkomu, že uzávěrka soutěže "Sithský holocron ARPS III" byla definitivně stanovena na 30. 7. 2006 a slavnostní vyhlášení jeho výsledků a předání cen nejlepším autorům pak proběhne buď na Avalconu Speciál 2006 nebo na Koprconu 2006. V každém případě mají všichni naši literárně činní členové a příznivci dostatek času pro zplození nějakého toho geniálního pochmurně laděného fan fiction díla.
Nám nakloněné psavce taktéž upozorňujeme, že na zaslání svých příspěvků do "Darth Erbena" máte již pouhé tři týdny, takže dlouho neváhejte!!!
V Praze letost pokračuje loni zavedené tradice jarních koncertů, které mají na programu hudbu ze Star Wars. Ten letošní se koná na Žofíně v úterý 11. dubna 2006 od 19.30 hod. a vstupenky jsou stále v předprodeji!!! Více podrobností na stránkách CSWU.
Protože nám nikdo z našich členů ani příznivců nezaslal žádné své nové literární dílo, tak jsme přidali aspoň dva nové články do sekce "Zajímavosti".

Nonae Vaderii Anno III Rei Publicae Sithiae (9. 3. 2006):
Omlouváme se za momentálně nefunkční guestbook - chyba však není na naší straně, na serveru právě probíhají nějaké změny.
Abychom vám to aspoň nějak nahradili, přidali jsme do sekce "Odkazy" spoustu nových zajímavých stránek. Všechny linky, které jsme minule a tentokrát přidali, jsou také pro přehlednost náležitě označené.
Také v sekci "Zajímavosti" jsme pro vás připravili něco nové.

Kalendae Vaderii Anno III Rei Publicae Sithiae (1. 3. 2006):
Protože Pragocon 2006 znamenal dosti zásadní změny v Akademii, dali jsme si s updatem trochu na čas. Darth Richie byl slavnostně uveden do řad sithských magistrů a Darth Morty - Gontar se konečně stal řádným discipulem, čemuž jsme museli přizpůsobit sekci "Academia". Další drobné změny jsou provedeny v sekci "Akce", kde si můžete přečíst i subjektivní dojmy hlavy Akademie z této akce.
V literární sekci na vás čekají tři nové povídky Darth Ziry - jedna Star Wars fan-fiction a dvě obecně fantasy. Při té příležitosti byly do subsekce "povídky" dodány nové informace, především pokud jde o plánovanou publikaci nebo rozhlasové vysílání některých z nich. V této souvislosti jsme do sekce "Odkazy" přidali link na další sci-fi klub, na webové stránky dvou scifistických časopisů a na internetový archiv Českého rozhlasu.
Empress nám dodala další interview s Ianem McDiarmidem, čtěte v sekci "Zajímavosti"!

Nonae Tyranusii Anno III Rei Publicae Sithiae (9. 2. 2006):
Poslední update před Pragoconem je zde! Jak jste asi zjistili, podrobný program Pragoconu včetně Star Wars sekce je již dostupný!!!
V posledním díle "Karla II" nejspíš Iana McDiarmida neuvidíme, ale přesto doporučujeme se dívat, co kdyby...
Výzva pro zájemce o role v komparsu samozřejmě pořád trvá, stejně jako výzva pro všechny autory, kteří nestihli svá dílka poslat včas do uzávěrky prvního ročníku "Holocronu".
Kromě výše uvedených provozních oznámení tento update přináší další dosti podstatné doplnění sekce Vědy, konkrétně subsekce separatistické techniky. Díky práci Darth Taurnila se můžete seznámit se vší významnou bojovou technikou používanou v období Klonových válek - a to oběma stranami, KNS i republikou. Zčásti se zbraně, vozidla a plavidla používaná v této době stala základem pozdějších imperiálních, proto je doporučujeme vaší pozornosti.
Kromě toho byly provedeny drobnější změny a aktualizace v dalších sekcích a subsekcích.

Diei Vicesimi Sixti Baneii Anno III Rei Publicae Sithiae (26. 1. 2006):
Tak se nám konečně podařilo získat link na stránky s podrobnostmi o dalších programových liniích Pragoconu 2006. K dispozici ZDE, ale naneštěstí ani na těchto stránkách stále není zpracován program Star Wars linie. Je nám to moc líto, ale chyba není na naší straně. Prý by však brzy měl být, proto tuto stránku průběžně sledujte!!! Předběžně víme zatím jen to, že by se sithské přijímačky měly konat v pátek kolem deváté hodiny večerní a snad po nich (cca od 23 hodin) by měla následovat přednáška Darth Ziry o lordu Vaderovi.
Protože do půlnoci dne oficiální uzávěrky nedorazil žádný příspěvek do soutěže "Sithský holocron ARPS III", vyhlašování jeho výsledků na letošním Pragoconu nebude. Máme však od několika autorů signály, že pro tuto soutěž mají rozepsané povídky, které buď nestihli včas dopsat nebo si spletli datum uzávěrky, proto všechny pisatele žádáme, aby své příspěvky klidně posílali dál, budou zařazeny do druhého ročníku této soutěže.

Dále však pro vás máme několik jiných zásadních upozornění:
1. doporučujeme Vaší ctěné pozornosti čtyřdílný britský film "Karel II - Moc a vášeň", který od tohoto pondělí vysílá Česká televize na prvním programu kolem jedenácté večer, a to proto, že v něm též hraje Ian McDiarmid
2. podle povídky Darth Ziry "Elixír mládí" se bude točit film, takže případní zájemci o role v komparsu nechť se hlásí mailem na adresu Darth.Zira@centrum.cz.

Aby kromě těchto oznámení přibylo na našich stránkách něco nového, bylo dodáno množství materiálů do sekce "Sithská věda", subsekce imperiálních životopisů. Při této příležitosti děkujeme za spolupráci Seppovi, který zpracoval životopis grandadmirála Thrawna, a Tigovi alias Cassovi, který již před dost dlouhou dobou dodal anglické materiály o ostatních grandadmirálech. Pokud by se našel nějaký fanoušek imperiálních důstojníků, který by chtěl podrobně zpracovat životní osudy kteréhokoli významného důstojníka Impéria, je vítán.

Idus Baneii Anno III Rei Publicae Sithiae (15. 1. 2006):
Přejeme hodně štěstí do nového občanského roku a doufáme, že všem pravověrným Sithům Darth Bane donesl nějaký pěkný starwarsoidní dárek:-))
My pro vás máme kromě konečně získané oficiální podobenky Darth Kostěje také dojmy Darth Ziry z loňského Fénixconu a novou mírně depresivní fan-fiction povídku Darth Taurnila.
Dnes je oficiální uzávěrka soutěže "Sithský holocron ARPS III", tak očekáváme vaše příspěvky.
Podstatné je i to, že se kvapem blíží Pragocon 2006, podronosti k němu zde a tady, navíc se budeme snažit co nejdřív dodat i podrobný program Star Wars linie, zatím můžeme s určitostí potvrdit pouze přednášky o Darth Vaderovi (přednese Darth Zira) a o Darth Maulovi (Shade), něco spíše "obecně" SF&F chystají prý i Darth Regis a lord Drussus. Předpokládádme také konání sithských přijímaček.

Nonae Arkanianii Anno III Rei Publicae Sithiae (9. 12. 2005):
Prý do roka a do dne "sa hukáže". Naše znovuzřízené stránky fungují již rok a týden - a vy můžete posoudit, jak se "hukázaly".
Hlavní zprávou tohoto updatu je to, že byl vyhlášen 2. ročník "Darth Erbena", další podrobnosti v sekci "Soutěže"
Kromě této významné novinky přináší tento update další ne zrovna malou porci "Literatury" - fan-fiction povídky i SF&F povídky nikoli s námětem ze Star Wars.
V subsekci "Reporty" si pak můžete počíst podrobné dojmy z letošního Koprconu.
Něco nového najdete také v sekci "Odkazy".

Diei Vicesimi Secundi Sidiousii Anno III Rei Publicae Sithiae (22. 11. 2005):
JFK sice nebyl Sith, ale třeba by být mohl. Ať tak nebo tak, datum jeho smrti jsme si zvolili za datum dalšího updatu.
Po právě skončeném Koprconu nemůže samozřejmě následovat nic jiné, než že kromě prvních letmých postřehů z této akce uveřejníme všechny soutěžní povídky z "Palpyho kšand" včetně jejich výsledného pořadí a celkového hodnocení. Takže je tu máte!!!

Idus Sidiousii Anno III Rei Publicae Sithiae (15. 11. 2005):
Poslední předkoprconský update přináší velkou porci fan-fiction i jiné literatury. Darth Taurnil nám dopsal další pokračování své novely "Contact of the Souls" i novou část cyklu o Alexandře Valmor, k tomu nám přidal povídku o zradě v době starého Impéria a jednu lehkou parodii, co před časem sepsal v rámci "dvacetivětového" workshopu.
Milovníci klasické sci-fi a fantasy si zase mohou přečíst dvě nové povídky od Darth Ziry.
Pro ty, kteří nebyli na Avalconu Speciál, je zde pak k dispozici report, aby věděli, o co přišli.

Kalendae Sidiousii Anno III Rei Publicae Sithiae (1. 11. 2005):
Tak je tu další update. Jeho účelem bylo především podrobně informovat o další chystané akci v rámci projektu "Ars Sithia". Vzhledem ke změnám serveru, na kterém ode dneška vychází Sarden, jsme také museli upravit sekci "Odkazy".
Abychom svým členům a příznivcům při této příležitosti poskytli i něco dalšího, v sekci "Literatura" si můžete přečíst povídku-úvahu a nějaké básně od naší sympatizantky Hannah, v subsekci "Cony" jsou k dispozici první letmé postřehy z letošního Avalconu Speciál a především převratná novinka - první zárodek tak dlouho slibované fotogalerie!!!

Diei Vicesimi Quinti Kunii Anno III Rei Publicae Sithiae (25. 10. 2005):
Tak se Darth Ziře konečně podařilo obnovit omylem smáznuté soubory z počítače, Shade stihla dopřekládat Shadow Huntera a vůbec se nad stránkami přestaly stahovat temné mraky - teda spíš světlé (fuj;-)), takže máme po více jak měsíci update. V sekci "Literatura" si tudíž můžete konečně dočíst, jak to dopadne s Darthem Maulem, Lornem Pavanem a dalšími. K tomu přidáváme žertovnou báseň z pera Darth Yenn a její sestry La-Joy a v sekci "Akce" zase podrobný report Darth Ziry z letošního Taurconu.
Zásadní novinkou tohoto updatu ovšem je vyhlášení literární soutěže "Sithský holocron ARPS III"!!!

Nonae Naddii Anno III Rei Publicae Sithiae (9. 9. 2005):
Již je znám přesný čas a místo srazu pro zahájení sithského výjezdu - je to pátek 20.00 středoevropského času na Václaváku.
Kromě této podstatné informace vám v dnešním updatu přinášíme 33. kapitolu Shadow Huntera, další básně Darth Leilith, jednu sci-fi povídku Darth Ziry a pohled Darth Regise na premiéru Epizody III.

Diei Vicesimi Noni Sadowii Anno III Rei Publicae Sithiae (29. 8. 2005):
Zásadní informací je to, že se posouvá uzávěrka soutěže "O Palpyho kšandy" na Kalendae Kunii (1. říjen). Máte tudíž ještě mnoho času na to nám poslat svůj soutěžní příspěvek:-))
Jinak nám kromě tří dalších kapitol Shadow Huntera přibyla velmi slušná porce fan-fiction i jiných povídek a básní od Darth Leilith a taktéž Empress nepolevuje ve svém snažení, takže díky ní máme šanci si počíst něco o pohledu představitele Palpatina na natáčení Epizody II a věci přilehlé. Abyste na některém conu Empress poznali, dodala nám do sekce "Členové" i svoji podobenku.
Zájemce o akce organizace "Ars Sithia" ještě jednou upozorňujeme, aby se přihlásili co nejdříve!!!

Diei Vicesimi Tertii Sadowii Anno III Rei Publicae Sithiae (23. 8. 2005):

Poté, co jsme toto léto výrazně pohnuli se subsekcí "Životopisů", vám v jejím závěru jako malou perličku či bonbónek nabízíme pohled na překrásné zbraně sithských lordů nové doby. Kromě toho se sekce "Věda" rozrostla ještě více - díky Darth Taurnilovi si můžete v subsekci "Technika" počíst mnoho zajímavého o tom, čím vším disponovali separatisté.
Empress nám též dodala překlad rozhovoru s Ianem McDiarmidem o ROTJ, který je v sekci "Zajímavosti" a v téže sekci je také dokončen Pagiho seriál o přednášení. Nechybí samozřejmě ani další tři kapitoly Shadow Huntera.
V sekci "Akce" jsou pak další podrobnosti o našich zářijových akcích a pro případné zájemce i link na stránky Taurconu.

Nonae Sadowii Anno III Rei Publicae Sithiae (9. 8. 2005):

Další update, který vám v sekci "Věda" přináší dlouho očekávaný druhý díl sithské historie a k tomu máte k dispozici i pokračování Shadow Huntera a Pagiho seriálu o přednášení.

Diei Quinti Sadowii Anno III Rei Publicae Sithiae (5. 8. 2005):

Poměrně rychle je zde další velký update se dvěma zásadními informacemi: v září nás čeká 4. sithský výjezd a taktéž už je nachystáno vše pro ty bojovněji zaměřené členy a sympatizanty. Bližší podrobnosti v sekci "Akce".
Darth Paulus nám dodal životopis Freedona Nadda, díky čemuž jsou životopisy významných osobností Sithu v období paleosithu a mezostihu již kompletní.
Empress nám zase pro změnu promptně dodala životopis a filmografii Iana McDiarmida, k přečtení je v sekci "Zajímavosti", v téže sekci též pokračuje Pagiho serál o přednášení další kapitolou. Do konce léta plánujeme otištění celého tohoto seriálu, takže se již nikdo nebude moci vymlouvat, že na conech nechce přednášet, protože se bojí, že by to nezvládl;-)
Nesmí samozřejmě chybět ani další tři přeložené kapitolky Shadow Hunter, přičemž jsme jako ilustrace přidali něco málo z grafické tvorby Shade.


Diei Vicesimi Quinti Adasii Anno III Rei Publicae Sithiae (25. 7. 2005):

Tak už je to tady!!!! Od včerejška jsme vedení jako sci-fi klub na oficiálních stránkách čs. fandomu.
Abychom vám kromě této sympatické novinky přinesli i něco dalšího, tak přidáváme další tři přeložené kapitoly Shadow Huntera, v sekci "Zajímavosti" teoretický článek Ondreje Herce o upířím sexu (na Sardenu byl nejspíš co do čtenosti absolutně nejúspěšnějším příspěvkem jeho historie) a dobré rady na téma přednášení pro změnu od Pagiho.
Do "Odkazů" jsme pak z pochopitelných důvodů zařadili linky na česko-slovenský fandom a na jeho informační bulletin Interkom.


Diei Vicesimi Primi Adasii Anno III Rei Publicae Sithiae (21. 7. 2005):

První podstatnou informací dnešního dne je, že Academia Sithia právě dnes uhradila členský příspěvek do čs. fandomu, takže jejímu oficiálnímu zaregistrování za plnoprávného člena již nic nestojí v cestě a je jen formalitou a otázkou času, kdy se na oficiálních stránkách fandomu takto objeví.
Další velice zajímavá informace je ta, že 25. 7. 2005 ve 21.30 se v rámci Karlínského filmového léta promítá Epizoda III a to za vstupné ve výši pouhých 25,- Kč!!!! Bližší podrobnosti (včetně toho, které další filmy lze shlédnout za tuto směšnou sumu) na stránkách Karlínské filmové léto.
Aby ani vzděláníchtiví návštěvníci těchto stránek nebyli o nic ochuzeni, v subsekci "Životopisy" nám přibyly životopisy dvou velice významných sithských lordů období neosithu.


Idus Adasii Anno III Rei Publicae Sithiae (15. 7. 2005):

Tak už je to tady - dlouho očekávaný velký postavalconský update!
Je věnován nejen literární tvorbě našich členů a příznivců, ačkoli ta tvoří asi hlavní porci nového počteníčka. V subsekci "Darth Erben" si mohou ti, kteří neměli tu čest zúčastnit se osobně slavnostního vyhlašování výsledků spojeného se sithskou chvilkou poesie, přečíst všechny soutěžní příspěvky (samozřejmě včetně hodnocení, které u poroty získaly). V subsekci věnované SF&F povídkám naší literární sekce přibylo pár soutěžních povídek od Darth Ziry a ve fan-fiction pochopitelně nemohou chybět ani další přeložené kapitolky Shadow Huntera.
Čestná sithská lady Shade nám kromě překladů dodala i životopis Darth Maula, kterým začíná letní série zveřejňování životopisů významných Sithů novější doby. Protože už subsekce životopisů významných force-userů ztrácela na přehlednosti, byla zásadním způsobem předělána, doufáme, že se vám její nový háv bude líbit.
Dostal se nám zcela náhodně do rukou z vědeckého hlediska velmi zajímavý text, který je jinak přísně utajován, nedalo nám tudíž, abychom jej nezveřejnili (schválně "hledej, šmudlo, hledej":-) kde)
Poněkud jsme zaktualizovali i subsekci "Členové" a přibyly také informace o dalších plánech Akademie pro nejbližší dobu - v sekcích "Academia" a "Akce", přičemž u té druhé jmenované v její subsekci "Cony" nechybí pochopitelně ani první postřehy z letošního FF.
V souvislosti s našimi budoucími plány jsme také maličko upravili "Statut".
Do sekce "Odkazy" jsme přidali link na stránky jednoho spřáteleného a hlavně dost dobrého sci-fi klubu.


Diei Tricessimi Kresshii Anno III Rei Publicae Sithiae (30. 6. 2005):

Tak je zde nakonec ještě jeden pre-avalconský update, který je věnován především posledním organizačním záležitostem před FF.
Termín vyhlášení Darth Erbena se opět změnil - je to nikoli v neděli, ale v pondělí!!!! Místo a čas jsou zachovány.
Adepti pozor!!!! Situace se sithskými přijímačkami se poněkud komplikuje - počátek Festivalu fantazie je totiž tak nabitý (souběžně Avalcon, Parcon, Star Wars a Star Trek linie), že se velmi těžko vyčleňuje byť i na jedinou hodinku jakákoli volná místnost. Ovšem jednak pořadatelé dělají, co je v jejich silách, aby se něco našlo, a navíc už jsme několikrát museli na jiných conech nesmírně improvizovat - a zatím to vždy dopadlo dobře. Pouze to vyžaduje od adeptů hodně aktivity - musejí stále a průběžně sledovat hlavní nástěnku FF, jestli se tam náhodou neobjeví oznámení o konání zkoušek, a nebo musejí nahánět sithské magistry a další členy Academiae (jejichž podoby přinejmenším ze stránek znají) s dotazy na toto téma, aby místo a čas zkoušek neprošvihli.

Jinak jsme ještě díky Shade a dalším lidem (kterým vyjadřujeme své díky) stihli tento update udělat mnohem větší, než jsme původně plánovali.
Je to náš zvláštní dárek pro ty, kteří nejedou na Festival fantazie a patrně by za ty zhruba tři týdny, které by pravděpodobně od updatu minulého do updatu budoucího uběhly, mohli mít absťák z nepřečtení si další části Shadow Huntera. Myslíme na vás a cítíme s vámi, máte zde další kapitoly! Kapitolou patnáctou se uzavírá první část tohoto románu, takže v postavalconském updatu se můžete těšit na první kapitoly části druhé.
Pozornosti všech velmi doporučujeme další doplňky v sekci "Zajímavosti", kvůli kterým bychom updatovali před Avalem tak jako tak i kdyby nám Shade nestihla dodat nic nového ze Shadow Huntera. Zde si totiž můžete počíst pár rad na téma psaní a přednášení od jedné z čelných osobností česko-slovenského fandomu, která byla tak laskavá, že nám své články pro zveřejnění na těchto stránkách poskytla. A podle všeho to vypadá, že tyto články nezůstanou rozhodně osamocené, takže kromě povídek, básní, reportů a sithské vědy budou při updatech průběžně přibývat i rady pro psavce a přednášející nebo další teoretické texty. Prozatím je hledejte v sekci "Zajímavosti", časem možná (jak jejich počet poroste) pro ně zřídíme samostatnou sekci nebo subsekci.


Diei Vicessimi Quarti Kresshii Anno III Rei Publicae Sithiae (24. 6. 2005):

Při příležitosti posledního velkého pre-avalconského updatu jsme poněkud rozšířili a upřesnili informace o nás v sekci "Academia" i o těchto stránkách na úvodní straně.
Také vám přinášíme další (tentokráte pouze jednu, neb Shade je na dovolené) kapitolu Shadow Huntera. Dále pak též pokračování Contact of the Souls - kolik jich ještě nakonec bude netušíme, možná to neví ani sám autor. V subsekci "Sithská poesie" také zveřejňujeme původně na guestbooku opublikované básně Darth Taurnila, jejichž námětem byla Epizoda III. Ti, kteří mají raději humor, než věci vážné, se mohou pobavit nad Darth Dagonovým nedokončeným scénářem k fanfilmu nebo Padméiným tajným deníkem.
Do sekce "Zajímavosti" jsme přidali další rozhovor s Lucasem a dvě velmi rozdílné recenze na Revenge of the Sith.
Přibylo nám toho taky dost v sekci "Odkazy": linky na několik galerií plných hezkých SW obrázků, link na jedno sympatické diskusní fórum a zejména - psavci pozor! - na on line literární workshop.


Idus Kresshii Anno III Rei Publicae Sithiae (15. 6. 2005):

Velmi důležitou informací je to, že došlo k posunu vyhlášení výsledků "Darth Erbena". Proběhne - jak bylo původně anoncováno - Diei Tertii Adasii Anno III Rei Publicae Sithiae (v neděli 3. 7. 2005 občanského kalendáře), ale nikoli od 20.00 hod. středoevropského času, ale již od 19.00!!! Přesný termín a místo konání přijímaček do Academiae Sithiae ještě pořadatelé neurčili s definitivní platností, slib od nich máme, že by k tomu mělo dojít příští týden. Jakmile se tak stane, samozřejmě okamžitě zveřejníme.
Jinak si můžete počíst další 4 kapitoly románu Darth Maul Shadow Hunter a v sekci "Zajímavosti" opět něco přibylo.


Diei Tertii Kresshii Anno III Rei Publicae Sithiae (3. 6. 2005):

Zcela zásadní věcí je to, že vyhlašujeme dávno slíbenou soutěž v parodické povídce "O Palpyho kšandy". Bližší podrobnosti k jejím podmínkám naleznete v příslušné subsekci a také by základní informace měly být co nejdříve zveřejněny i na Sardenu a stránkách CSWU.
Kromě toho v sekci "Literatura", subsekci fan-fiction přidáváme další tři přeložené kapitoly románu Darth Maul Shadow Hunter.


Diei Undecimi Ragnosii Anno III Rei Publicae Sithiae (11. 5. 2005):

Ne, není zde žádný rozsáhlý update, ale náš hlavní webmaster objevil zajímavou věc, kterou byste si nikdo neměl nechat ujít - více v sekci "Odkazy"


Nonae Ragnosii Anno III Rei Publicae Sithiae (9. 5. 2005)

Na úvod všichni přijměte co nejsrdečnější blahopřání k Novému roku. Res Publica Sithia právě vstoupila do třetího roku své existence, takže si všichni přejeme nejen, ať je šťastný a veselý, ale především pro Sith co nejúspěšnější!
K tak důležité události musíme samozřejmě přispět náležitým updatem. V literární sekci si můžete přečíst pokračování románu Darth Maul - Shadow Hunter, Shade nám promptně dodala překlady druhé, třetí a čvrté kapitoly. V subsekci "Životopisy" jsme přidali informace o Exaru Kunovi a jeho bezprostředních následovnících Darth Revanovi a Darth Malakovi, podle životopisů byla i poněkud upravena a zpřesněna subsekce "Chronologie". Taktéž jsme přidali jeden nesmírně zajímavý odkaz a též něco nového do sekce "Zajímavosti".
Literární soutěž "Darth Erben" již byla uzavřena! Její výsledky se dozvíte počátkem Adasia (července) v Chotěboři - více v příslušné subsekci - a následně i na těchto stránkách.
Znovu připomínáme blížící se Festival fantazie!!!
Dále doporučujeme pozornosti koncert Star Wars hudby
- více podrobností k němu v sekci "Akce" a na stránkách CSWU.


Idus Maulii Anno II Rei Publicae Sithiae (15. 4. 2005)

Dlouho jsme neupdatovali, protože nebylo co. Vězte, že jaké si stránky uděláte, takové je budete mít. Když nikdo nebude dodávat reporty, eseje, vědecké práce ba dokonce ani povídky nebo básně, obsah stránek se zvětšovat nebude sám od sebe. Shade ovšem začala překládat knihu Michaela Reavese "Darth Maul: Shadow Hunter" a máme od ní k dispozici prozatím první kapitolu (je v sekci "Fan-fiction"). Kromě této převratné novinky přibyly nějaké nové informace v pojednání o Conech, kterých se naši členové účastnili, a zejména o chystaných Akcích.
Upozorňujeme zejména na to, že poetové mají pouhých posledních 14 dní na zaslání svých děl do soutěže "Darth Erben"!!!
Taktéž upozorňujeme na blížící se Festival fantazie !!!
Více k němu a možnostem, které naše Academia v jeho rámci má, je k dispozici jak na uvedených stránkách, tak i v sekci "Akce".


Idus Vaderii Anno II Rei Publicae Sithiae (15. 3. 2005)

Tak je tu poměrně rychle další update. Kromě rozšíření sekce "Sithská věda" o podrobné životopisy Shiry Brie, Arden Lyn a Aurry Sing si můžete počíst esej o Darthu Maulovi a především hromadu literárních příspěvků od Darth Lelith - většina z nich je v sekci "Jiná poesie". Tímto vám jemně naznačujeme, že kdo ještě nezačal s psaním básní do "Darth Erbena", měl by s tím urychleně začít!!!


Nonae Vaderii Anno II Rei Publicae Sithiae (9. 3. 2005)

Konečně je zde dlouho slibovaný Guestbook!!! Takže ode dneška nám tam můžete psát své postřehy, názory, náměty a připomínky k těmto stránkám jakož i obecně k činnosti Academiae Sithiae.
Kromě této převratné novinky vám při příležitosti updatu přinášíme i něco dalšího. Opět jsme přidali nějaké další "Odkazy". Dále jsme v sekci sithské vědy "Životopisy" poněkud rozšířili stránku o Sithech a dalších force-userech, v sekci "Res Publica" jsme zásadním způsobem přepracovali subsekci "Planety" a na naléhání některých, kteří jsou líní hledat odpovědi, které neznají, v encyklopediích, jsme doplnili i správné odpovědi na otázky cvičného testu v sekci "Academia"
Nezapomněli jsme samozřejmě ani na milovníky literatury, v subsekci "Fan-fiction" mají možnost si jako první (po členech poroty Jedilandu) přečíst povídku od sester Estari "A šťastný Nový rok" a povídku Darth Leilith "A jitra jsou zde krutá" a v subsekci "Povídky" si mohou pocvičit angličtinu nad povídkou Darth Zvěmi "When I was lost" nebo zjistit, jak své zážitky z mise KFOR v Kosovu literárně zpracoval Darth Taurnil.
Upozorňujeme, že se dá na stránkách CSWU přihlašovat na společnou půlnoční premiéru Epizody III, což byste si nikdo neměl nechat ujít!!!


Kalendae Vaderii Anno II Rei Publicae Sithiae (1. 3. 2005)

Vzhledem k přípravám na jeden ze tří nejdůležitějších conů v roce - Pragocon, jsme dlouho neupdatovali, leč nyní je zde opět něco nového. Kromě prvních letmých dojmů z letošního Pragoconu nabízíme docela solidní porci dalších literárních pochutin.
Ve vážné fan-fiction se dočtete pokračování osudů hrdinů povídky "Krádež" z pera Darth Taurnila, dále se pro vás alespoň částečně otevírají archívy imperiální tajné služby, takže máte jedinečnou šanci se dozvědět něco málo o životě šéfa současné tajné služby New Empire.
V parodiích na SW máte možnost přečíst si jako první (před čtenáři Jedilandu!:-))) vítěznou povídku Darth Ziry z letošního ročníku Yodovy vánoční soutěže "Hazardéři" a dosti černohumornou hříčku z pera pánů Lorda a Adamsitha "Amertanský proces".
Milovníkům upírů pak nabízíme kromě nově zřízeného odkazu na stránky Prague by Night povídku na toto téma od Darth Ziry. Další novinkou v sekci "jiných" SF&F povídek je kratičká leč oceněná hříčka od Darth Zvěmi.
Všem psavcům opět připomínáme blížící se uzávěrku soutěže Darth Erben!!!!


Diei Vicessimi Primi Banei Anno II Rei Publicae Sithiae (21. 1. 2005):

Velmi brzo bude Pragocon, více podrobností především k SW programu na Pragocon 2005 - Star Wars sekce


Nonae Banei Anno II Rei Publicae Sithiae (9. 1. 2005):

Tak doufejme, že vám všem Darth Bane donesl něco hezkého. My o sithských svátcích samozřejmě nepracujeme, takže jste ke Kalendám Banei nemohli očekávat updaty. Ty jsou zde nyní. Takže, co je nového:
1. Přibylo nám poměrně dost reportů z různých akcí, takže máte konečně možnost udělat si trochu jasnější obrázek o tom, co děláme, čeho se účastníme a jak to na těch akcích vypadá.
2. Také v literární sekci si počtete novinky, Darth Leilith zaslala další povídku a nějaké verše, mimo jiné velmi zdařile zveršovaný děj Epizody II, a taktéž Darth Kendar přispěl jednou optimistickou vánoční básničkou.
V této souvislosti upozorňujeme, že se nám již začaly scházet příspěvky do Darth Erbena, takže, všichni poetové, přestaňte váhat a pište, pište, pište!!!


Idus Arkanianii Anno II Rei Publicae Sithiae (15. 12. 2004):

1. Provedli jsme drobné změny (především v podobenkách na vlastní žádosti dotyčných) v subsekci "Členové" a poněkud jsme předělali sekci "Akce", zejména pak její subsekci "Reporty", kde máte šanci vidět historicky první hromadné foto z conu (jedná se o Istrocon 2003) zvěřejněné na těchto stránkách.
2. Jako takový malý předvánoční dárek pro všechny členy a sympatizanty naší Akademie přidáváme kromě Darth Regisova reportu z letošního Festivalu fantazie také další dvě kapitoly sithského románu a první tři části Darth Taurnilova povídkového souboru "Alexandra Valmor".


Nonae Arkanianii Anno II Rei Publicae Sithiae (7. 12. 2004):

1. Přidali jsme něco dalšího do sekce "Odkazy".

2. Poté, co jsme provedli zátěžové testování těchto stránek, přidáváme podstatné informace pro ty, jež jsou připojeni přes telefonní linku či jiné nesmírně pppommmalé spojení.

Jsou sice také uvedeny v příslušných sekcích, ale pro jistotu:
Vzhledem k množství obrázků na jedné stránce či jejich velikosti (týká se zejména „Res Publica - „Galactica“, „Academia“ - „Členové“, „Sithská věda“ - „Životopisy“ - oba linky a „Sithská věda“ - „Technika“ - oba linky) se tyto stránky mohou načítat i několik minut. Proto doporučujeme otevřít si v dalším okně buď úplně jiné webové stránky nebo během té doby chatovat na ICQ či si otevřít naše stránky – literární sekci, reporty z conů, historii, eseje apod. (stránky kde je pouhý čistý text nebo převážně text jen s pár obrázky).
Pokud se na příslušné stránce nenačtou všechny obrázky, což se může stát, neb někde je jich i přes 30, doporučujeme vyzpětovat a pokusit se otevřít znovu. Pak už by se měly otevřít všechny obrázky bez problémů (většinou). Testovali jsme na jednom z nejpomalejších možných připojení a v tom nejhorším možném případě jsme museli jednu stránku takto opakovaně otevírat 4x.
Podotýkáme, že toto není naše vina a že všichni ostatní šťastlivci, kteří mají rychlou přípoj k netu, tohle ani nemuseli číst.


Kalendae Arkanianii Anno II Rei Publicae Sithiae (1. 12. 2004) spuštěny tyto stránky.