ZAČÁTEK SEZÓNY

DARTH ZIRA

Tehdy v Oblačném městě na Bespinu se Boba Fett Lando Carlissianovi divil, ba co více, pohrdal jím. Nedokázal pochopit, jak se pro bývalého piráta a pašeráka – tedy člověka s dobrodružstvím v krvi – může stát hlavní životní náplní profese tak nudná, jako je podnikatel, manager a obchodník. Dnes by se mu měl omluvit, protože se přesně tím samým stal on sám a byla to pro něj dosud nepoznaná možnost seberealizace.
Za své zásluhy o Impérium, které naposledy prokázal právě při událostech na Bespinu a při tom, co jim předcházelo, dostal tady tuto „trafiku“ – plánované rekreační středisko pro ty nejmocnější z nejmocnějších u dvora. Výstavba sice nebyla věcí snadnou, ale náklady ho nemusely vůbec zajímat, První Imperiální banka mu poskytla úvěr v neomezené výši, za který ručil sám lord Vader. Dnes se tedy mohl pyšně rozhlížet po svém malém „impériu“ – ohromném komplexu luxusních hotelů a stylových horských chat, desítkách lanovek a vleků a kilometrech sjezdovek a běžeckých stop. Pár starších AT-AT, vyřazených z imperiální armády, nechal přestavět na rolby a z menších AT-ST se staly sněžné skútry. Naštěstí nebylo potřeba nic přestavovat na sněžné dělo, zasněžování sjezdovek technickým sněhem v tomto klimatu potřeba opravdu nebylo.
Tak dnes tedy oficiálně začíná první lyžařská sezóna na Hothu, pomyslel si Boba spokojeně. Hotelový komplex je už až po střechu narvaný k prasknutí všemi coruscantskými snoby, čeká se pouze na přílet hosta nejvýznamnějšího. Je to pro něj nesmírná čest, že sám císař Palpatine se rozhodl, že tuto první sezónu slavnostně otevře osobně.
Boba Fett právě dostal zprávu, že netrpělivě očekávaný raketoplán přistál. Z terasy hlavního hotelového domu, kde byli shromážděni všichni ke slavnostnímu uvítání svého vládce, měl Boba krásný výhled na přistávací plochu. Průvod císaře v doprovodu jeho nerozlučných redgardistů se pomalu blížil a Boba po hlavním schodišti pospíchal osobně přivítat svého nejvzácnějšího hosta. Všechno se na první pohled zdálo být stejné, jako při jiných císařových návštěvách či inspekcích. Fett měl ovšem dobré oči, takže když průvod přišel blíže, všiml si detailů, které rozhodně nebyly jako obvykle.
Gardisté nesli každý kromě force-pike v ruce jedné přes druhé rameno lyže a císař sám vypadal poněkud netradičně. Kolem krku měl pletenou červenou šálu, na rukou vlněné palčáky v téže barvě a nahoře na kápi měl připevněné lyžařské brýle. Při chůzi se také opíral nikoli o hůl, ale o hůlky dvě – patřící ke sjezdovkám značky Superlaser, které nesl přes rameno gardista po jeho pravé ruce. Boba Fett poklekl před vlácem galaxie.
„Vstaň, příteli,“ oslovil ho císař Palpatine a vzápětí se zcela překvapivě zeptal: „Kde tady máte lyžárnu?“
Boba se asi tvářil poněkud nechápavě, takže císař přidal pár slov na vysvětlenou: „Potřebuji okamžitě převoskovat lyže, protože co si člověk neudělá sám…“, řekl roztrpčeným tónem. „Tady tihle…“, jednou z hůlek mávl směrem ke svému doprovodu, „…jsou v tomto směru totálně neschopní. Jeden by řekl, že snad všichni do posledního vyrůstali na planetách, kde i samo slovo „sníh“ je neznámým pojmem.“ Vrhl po své gardě nespokojený pohled a zavrčel spíše sám pro sebe: „Vypadá to, že bude třeba zásadně rozšířit výcvik na Yinchorru.“