SF&F POVÍDKY


Zde se budeme snažit průběžně uveřejňovat jinou literární tvorbu členů a sympatizantů Academiae Sithiae. U každé povídky také uvedeme (bude-li nám to známo) zda byla psána „do šuplíku“ nebo se účastnila nějaké scifistické literární soutěže a je-li dostupná ještě někde jinde (na webových stránkách nějakého sci-fi klubu, ve fanzinu, sborníku, vyšla tiskem v časopise, antologii…).

Protože toho v této subsekci zatím bohužel nemůžeme nabídnout mnoho, dále ji nedělíme. Počítám ovšem, že časem bude rozčleněna na "čistou" sci-fi, fantasy a případně ještě i horor.
Povídky jsou kvůli přehlednosti řazeny od nejnovějších po nejstarší.

DARTH ZIRA - BLÍZKÉ SETKÁNÍ
1. místo v soutěži Radegast 2k+6,povídka je dostupná v elektronické podobě ve fanzinu Koprconu 2005, byla v listopadu 2006 opublikována na Sardenu (viz sekce "Odkazy") a v prosinci 2006 v elektronickém magazínu Mensy ČR.

DARTH ZIRA - STANIČNÁ ULICA

Slovensky psaná povídka, která se umístila na 4. místě v "Ceně Fantázie 2006". Je dostupná na webových stránkách časopisu Fantázia (viz sekce "Odkazy") a vyšla v knižní antologii Cena Fantázie 2006.

DARTH ZIRA - PODOBNOST ČISTĚ NÁHODNÁ
2. místo v 9. ročníku soutěže "Zlatá zebra" pořádané SFK Zebra, povídka vyšla ve sborníku této soutěže, bude opublikována na jejich stránkách a také v elektronickém magazínu Mensy ČR.

DARTH ZIRA - PAVILÓN ŠELEM
1. místo v 17. ročníku soutěže SFK Andromeda v Plzni "O stříbřitělesklý halmochron", vyšla ve sborníku soutěže a je také dostupná na webových stránkách tohoto klubu, byla opublikována na Sardenu (viz sekce "Odkazy") a kromě toho byla na jaře na pokračování vysílána na stanici "Leonardo" Českého rozhlasu v pořadu "Nula jednička". Archiv tohoto pořadu je dostupný na příslušných webových stránkách (viz sekce "Odkazy").

DARTH ZIRA - NA RÝNSKÉ SKÁLE
10. místo v kategorii "mikropovídka" soutěže "O cenu Karla Čapka 2005/6", byla opublikována na webových stránkách časopisu Fantázia (viz sekce "Odkazy").

DARTH ZIRA - ČARODĚJNICI NENECHÁŠ ŽIVU BÝTI
1. místo v kategorii veřejné poroty (a 3. místo v kategorii poroty odborné) soutěže "Vidoucí 2005" pořádané SFK Palantír ve spolupráci s dalšími, povídka je opublikována na jejich stránkách.

VEXMA - TAXEM ZPĚT
Povídka o tom, kterak blízko má svět fantastiky k reálnému životu a naopak (pozn.: svérázný pravopis je integrální součástí značně nonkonformní osobnosti autorky, proto byl ponechán v původní podobě).

DARTH ZIRA - TĚŽKÝ ŽIVOT UPÍRKY
5. místo v soutěži "O dřevěného Turka" v roce 2006 v kategorii próza, povídka by měla vyjít v antologii toho nejlepšího ze soutěží "O dřevěného Turka" a "O loutnu barda Marigolda" z let 2006 až 2007 při příležitosti Pragoconu 2007 a také byla opublikována v elektronickém magazínu Mensy ČR.

DARTH ZIRA - KDOŽ PŘICHÁZEJÍ S VEČEREM
5. místo ve 2. ročníku soutěže "Rokle šeré smrti" pořádané pod záštitou Prague by Night, povídka by měla být opublikována na jejich stránkách (viz sekce "Odkazy") a vyjít v raritním sborníku z této soutěže.

DARTH ZIRA - ZLÝ JELEN
Povídka psána pro soutěž "Radegast 2k+5", dostupná v elektronické podobě ve fanzinu Koprconu 2005, 1. 5. 2006 byla též vysílána na stanici "Leonardo" Českého rozhlasu v pořadu "Nula jednička". Archiv tohoto pořadu je dostupný na příslušných webových stránkách (viz sekce "Odkazy").

DARTH LEILITH - LOVKYNĚ
Povídka psána pro soutěž "Radegast 2k+5", dostupná v elektronické podobě ve fanzinu Koprconu 2005.

DARTH ZIRA - ELIXÍR MLADOSTI
Slovensky psaná povídka, která zvítězila v "Ceně Fantázie 2005". Je dostupná na webových stránkách časopisu Fantázia (viz sekce "Odkazy").

DARTH ZIRA - ELIXÍR MLÁDÍ
A nově v české verzi pro ty, kterým dělá slovenština problémy. V této verzi by také měla vyjít v antologii, jejíž vydání se plánuje na polovinu roku 2007 a (mírně zkrácena) byla dne 6. 2. 2006 odvysílána na stanici "Leonardo" Českého rozhlasu v pořadu "Nula jednička". Archiv tohoto pořadu je ke stáhnutí na příslušných webových stránkách (viz sekce "Odkazy").

HANNAH - CESTY ZKUŠENOSTÍ

DARTH ZIRA - DOBRÁ RADA
Povídka psána pro 16. ročník soutěže SFK Andromeda v Plzni "O stříbřitělesklý halmochron", vyšla ve sborníku soutěže a je také dostupná na webových stránkách tohoto klubu , kromě toho byla počátkem března opublikována na Sardenu (viz sekce "Odkazy") a také byla 24. 4. 2006 vysílána na stanici "Leonardo" Českého rozhlasu v pořadu "Nula jednička". Archiv tohoto pořadu je dostupný na příslušných webových stránkách (viz sekce "Odkazy").

DARTH LEILITH - CHVÍLE EMPATIÍ PO PROBUZENÍ

DARTH ZIRA - ET TU, MI FILII
Povídka psána pro soutěž "O cenu Karla Čapka 2004/5" - kategorie krátká povídka. V prosinci 2005 byla opublikována na Sardenu (viz sekce "Odkazy") a také byla 17. 4. 2006 vysílána na stanici "Leonardo" Českého rozhlasu v pořadu "Nula jednička". Archiv tohoto pořadu je dostupný na příslušných webových stránkách (viz sekce "Odkazy").

DARTH ZIRA - NÁHRDELNÍK
Povídka psána pro soutěž "O cenu Karla Čapka 2004/5" - kategorie povídka. Byla opublikována na Sardenu (viz sekce "Odkazy") a na pokračování (27. 2. 2006 a 6. 3. 2006) byla vysílána na stanici "Leonardo" Českého rozhlasu v pořadu "Nula jednička". Archiv tohoto pořadu je dostupný na příslušných webových stránkách (viz sekce "Odkazy").

DARTH LEILITH - PROSTĚ DENÍČEK
Fan-fiction na téma Nočního klubu.

DARTH ZIRA - SETKÁNÍ
2. místo v kategorii veřejné poroty 3. ročníku soutěže "Vidoucí 2004" pořádané SFK Palantír ve spolupráci s dalšími, povídka je opublikována na jejich stránkách a také byla počátkem května 2006 opublikována na Sardenu (viz sekce "Odkazy").

DARTH ZIRA - ŽILA JSEM... KOLIKRÁT?
2. místo v 8. ročníku soutěže "Zlatá zebra" pořádané SFK Zebra, povídka vyšla ve sborníku této soutěže a bude opublikována na jejich stránkách. Také byla před vánocemi 2005 opublikována na Sardenu (viz sekce "Odkazy").

DARTH TAURNIL - NEÚPROSNÝ OSUD
Všichni pevně věříme, že je to spíše více SF&F, než syrová realita...

DARTH ZIRA - PRVNÍ LEVEL
Povídka psána pro 8. ročník soutěže "Ježíšku, já chci plamenomet", měla by vyjít v knižní antologii této soutěže.

DARTH ZVĚMI - WHEN I WAS LOST
Anglicky psaná povídka, napsaná pro soutěž vyhlášenou Společností přátel USA.

DARTH ZIRA - MILUJ MĚ NĚŽNĚ
5. místo v 1. ročníku soutěže "Rokle šeré smrti" pořádané pod záštitou Prague by Night, povídka by měla být opublikována na jejich stránkách (viz sekce "Odkazy") a vyšla v raritním sborníku z této soutěže.

DARTH ZVĚMI - BÝT TAK
5. místo v soutěži "O dřevěného Turka" v roce 2005 v kategorii próza do 100 slov.

DARTH ZIRA - NOC SPLNĚNÝCH SNŮ
5. místo v 7. ročníku soutěže SFK Zebra "Zlatá zebra", povídka vyšla ve sborníku této soutěže a ve fanzinu SFK Zebra, měla by být časem též opublikována na jejich stránkách (viz sekce "Odkazy").

DARTH MORTY - ZPOVĚĎ

DARTH LEILITH - DOBRODRUŽSTVÍ HODNÉ PANÍ VLČICE

DARTH ZIRA - DRAHOMIŘ ZE STODORAN
3. místo v soutěži SFK Radegast "Radegast 2k+4", povídka je dostupná v elektronické podobě ve fanzinu Koprconu 2004 a na jaře 2006 byla ve zkrácené verzi vysílána na stanici "Leonardo" Českého rozhlasu v pořadu "Nula jednička". Archiv tohoto pořadu je dostupný na příslušných webových stránkách (viz sekce "Odkazy").

DARTH TAURNIL - MUSK

DARTH LEILITH - GOLOR, MLYNÁŘŮV SYN

DARTH ZIRA - CYKLICKÝ DRAK
9. místo v 15. ročníku soutěže SFK Andromeda v Plzni "O stříbřitělesklý halmochron", povídka vyšla ve sborníku soutěže a je také dostupná na webových stránkách tohoto klubu (viz sekce "Odkazy").

DARTH ZVĚMI - ZÁCHVĚVY

DARTH ZIRA - BUSINESS TRIP
Povídka psána pro 7. ročník soutěže "Ježíšku, já chci plamenomet", měla by vyjít v knižní antologii této soutěže.

DARTH ZVĚMI - ANDRINEA
Povídka psána pro soutěž "O loutnu barda Marigolda 2004".