LITERATURA

Pro inspiraci případným autorům a soutěžícím v našich soutěžích, jakož i pro pobavení všem, kteří mají rádi Star Wars fan-fiction či jinou sci-fi a fantasy literaturu, slouží tato sekce. Najdete zde povídky, které se účastnily jiných fan-fiction soutěží (soutěžní příspěvky ze soutěží vyhlašovaných Akademií jsou k dispozici v sekci "Soutěže") nebo práce, jež byly sepsány jen tak pro radost a pobavení (někdy těžko říci, zdali více autora nebo čtenářů).

Pro ty, kteří neholdují příliš fan-fiction na téma Hvězdných válek, je zde pak sci-fi a fantasy „obecná“, povětšinou práce členů Akademie a jejich přátel, jež byly hodnoceny v jiných literárních soutěžích, a také nějaké verše a to nejen na téma Star Wars.

Samozřejmě zde ochotně otiskneme jakoukoli SF&F - nejen fan-fiction - povídku či báseň, napsanou v češtině nebo slovenštině (výjimečně kratší dílka mohou být v angličtině či latině). Takže každý, kdo si třeba netroufá zaslat svou práci přímo do naší nebo jiné scifistické literární soutěže, ji může mít otištěnu zde. Počítáme s tím, že časem by mohli návštěvníci stránek povídky on-line hodnotit a čas od času by proběhlo něco jako veřejné hlasování o nejlepší povídku měsíce nebo roku. Tento projekt je ovšem hudbou daleké budoucnosti. Nyní již je ale k dispozici "Guestbook" a tudíž my i autoři budeme velmi potěšeni, když tam návštěvníci stránek kromě jiných svých postřehů a připomínek také občas napíší svůj názor na zveřejněná dílka.

UPOZORNĚNÍ: Lady nigra jako generální ředitelka Sithského úřadu pro kontrolu pravopisu je velmi alergická na gramatické chyby, takže ve svém vlastním zájmu před zasláním svoje příspěvky pečlivě překontrolujte či nechte si někým češtiny (slovenštiny) znalým zkontrolovat. Totéž ostatně platí stejnou (ne-li větší) měrou i pro literární soutěže.

Vzhledem k tomu, že někdy trvá poněkud delší dobu, než seženeme souhlas autora či jeho dílko v elektronické podobě (nikoli proto, že by nám jedno či druhé nechtěl dát, ale proto, že je na mailu nesehnatelný, bordelář, takže to nemůže najít, či sklerotický a slíbenou věc „posílá“ několik měsíců) pro začátek nebude „výběr“ autorů příliš bohatý, za což se předem omlouváme.


Fan-fiction   Povídky   Sithská poesie   Jiná poesie