VÝJEZDY


Na jaře 2003 bylo Sithskou radou usouzeno, že conů není do roka zase tolik a kromě toho na nich není čas jen na sithské záležitosti a na pravidelné středeční podvečerní srazy v čajovně se zase mohou dostavit je ti, kteří žijí, pracují nebo studují v Praze, takže je třeba, aby Akademie pořádala ryze svoje akce.

První z nich byl „Výjezd SiA aneb permanetní hon na džedáje“ v květnu 2003, který se konal na Šumavě na chalupě Affainých rodičů. Účastnilo se ho kromě Darth Abaddona, Darth Ziry, Darth Yenn a Darth Banea také plno sithských sympatizantů jakož i jiných lidiček včetně džedájů. Většina času byla trávena tréninkem šermu a různými hrami počínaje karetními a konče shadowrunem. Docela příjemně strávený víkend, jehož přínosem pro Akademii byl vstup Darth Kyna (syna grandadmirálky Briegaly a admirála Proxima, kteří se také účastnili) do Akademie, jeho mistrem se stal Darth Abaddon.


Druhý výjezd na podzim 2003 se konal na chatě rodiny lorda Drussa ve Stříbrné Skalici (kam jezdí sice linka MHD z Prahy, ovšem neteče tam pro změnu voda – žádná, teplá ani studená – která se musela dovézt v kanystrech). Tentokrát byla účast ze strany Sithů daleko vyšší – Darth Abaddon, lord Drussus, Darth Zira, Darth Taurnil, Darth Morty, Darth Dagon, Darth Yenn, Darth Leilith – a jelikož nemíníme dělat z Akademie žádný zednářský spolek ani se (na rozdíl od džedájů) nedomníváme, že se máme za co stydět a musíme tudíž své činy skrývat - nechyběli samozřejmě ani další lidé. Kromě již tradičního šermu nejvíce času zabralo hraní Mordheimu.
Na této akci do Akademie slavnostně vstoupili Darth Morty a Darth Leilith.


Vzhledem k sobotním tréninkům šermu, kterých se více či méně účastní prakticky všichni členové Akademie, se Třetí výjezd (mylně v pozvánkách uváděný jako druhý) konal až téměř po roce, na chatě rodičů Katchera. Oproti chatě lorda Drussa (a vlastně i chalupě Aff) jsme zažili naprosto nevídaný luxus – tekoucí teplou i studenou vodu, topení, krb a dokonce i koupelnu s vyhřívanou podlahou!!! Účast byla opět hojná jak ze stran Sithů – Darth Zira, lord Drussus, Darth Taurnil, Darth Regis, Darth Richie, Darth Yenn, Darth Leilith a lord Tivius – tak i lidí jiných. Naprostou většinu času – kromě již tradičního šermu – zabralo hraní, pro změnu shadowrunu.
Darth Zira, která se dva dny před touto akcí vrátila z Tunisu, počastovala přítomné vínem z Maghrebu, datlemi a fíky přímo ze Sahary a plodem opuncie. Svým způsobem bylo i co oslavovat, neb právě na této akci byli Falon a Tolgan definitivně nahlodáni, aby se stali členy Akademie, a taktéž přítomná čarodějka Morgaine začala koketovat s myšlenkou členství u nás. Nechť Síla dá a toto bohulibé předsevzetí jí vydrží.
Ovšem žádní noví členové oficiálně do Akademie nepřibyli, protože všechny ceremoniály byly nakonec přesunuty na Koprcon, na kterém se očekávala přece jen ještě větší účast členů Akademie.


Sečteno a podtrženo byly prozatím všechny tři sithské akce víkendy strávenými v docela příjemném prostředí s jednoznačně příjemnými lidmi a především všem příjemnou činností, takže v nich zcela jistě budeme pokračovat i dál.