UNDERWORLD 2004

Když píši tuto recenzi, dostávám se do drobné schizofrenie a mám drobné dilema. Vždycky jsem si myslel, že v rámci objektivity by autor nikdy neměl svoje dílko posuzovat, vždy by to měli posuzovat „povolanější“, v tomto případě hráči. Nicméně Underworld byl spíš komorní záležitost, a proto se vlastně nenašel nikdo natolik spolehlivý, aby tuto recenzi napsal v relativně krátkém čase, takže tato povinnost padla na moji hlavu. Tedy, začít.
O čem to vůbec bylo? To máte tak. V dnešní době nikomu nění nic svaté, tudíž ani mě. Vykradl jsem, co jsem mohl a co v té době bylo, takže nakonec to vypadalo, že upíři se mlátí s vlkodlaky (hle, Underworld), k tomu jim sekundují lovci (kteří se, bohužel moc nevydařili, zvláště, když Katcher, který hrál Van Helsinga ožral svým tekutým štrůdlem druhého lovce, Kodeina). Mezi tímto pobíhají CPčka, jako třeba obchodníci (od kterých šlo leccost vyhandlovat), nebo „umělkyně“ a - to nejdůležitější (nápad ukradený z téměř všech béčkových filmů tohoto zaměření) - pobíhali zde magicky aktivní jedinci. Tito jedinci ale byli dětičky „teenage“, které si hrály a narušily „tok energie“ systémem. Jakým, to se mě radši neptejte, už jsem to stejně zapomněl. Nicméně o tom (zabít teenagerské dětičky a překazit jim jejich obřad) byla celá hra. Ve hře se dále hráči setkaly s postavami jako třeba pomatený syn, nebo archeolog (hle, slavný Indiana se vrátil). Nakonec se všem hráčům podařilo po zmatečném pobíhání po Praze dorazit na last checkpoint a vy mohutné bitvě (kde nesměl zahynout žádný hráč) zabít „ty zlé“, tedy magiče.
Hra se hrála se železem a airsoftem, tudíž se musely vybírat lokace dosti vzdálené od civilizace, ale i přesto v civilizaci. Museli jsme si dávat pozor na strážce pořádku. Kostýmy byly dobré a někteří turisté na nás mají malou vzpomínku v podobě „ein Foto, bitte“. Nakonec jsme se šli posilnit do čajovny, kde si ani nijak moc nestěžovali na naše kostýmy, jen nás Jedi donutil před vstupem na koberec si důkladně omýt nohy, aby se ten smrad nezažral. Celkově si myslím, že hra se povedla, teda aspoň si nikdo výrazně nestěžoval a nikdo mě za to nechtěl zabít. Mě se to líbilo taky, hráči byli rozumní (vždyť to taky byla výběrová akce) a trpělivě snášeli moje rozmary (rozumněj zadané questy) a dovedli nějaké ty chybky odpustit, za což jsem jim patří můj dík. Doufám tedy, že na dalším ročníku se setkám s dalšíma pohodovýma lidičkama, kteří si budou chtít jen tak zablbnout a už teď se těším na Underworld II.
Více info na Diskuzním serveru www.hofyland.cz v poště ID Wothar.Regis